
Sarah Mansouri är den senaste rekryteringen till Go Country, som 1 augusti tar över frekvensen 107,5 i Stockholm. Från 31 augusti hörs Sarah Mansouri på vardagar 10.00-14.00.
Sarah Mansouri har tidigare sänt på bland annat Mix Megapol, Rix FM och Sveriges Radio. Hon driver även podden Don’t Wine About It, där hon pratar om alhoholnormen och om sin egen resa till ett nyktert liv. Dessutom är hon beroendecoach.
”Jag är supertaggad på att Sarah ska börja hos oss. Till att börja med tycker jag att hon låter fantastiskt bra i radion. Hon har en naturlig värme, ett skönt uttryck och en röst som verkligen går fram. Sedan tycker jag också att hon bryter av det generella inom Go Country på ett väldigt bra sätt. Hon kommer att tillföra massor, både till våra lyssnare och till oss som kollegor. Jag ser otroligt mycket fram emot att Sarah ska börja jobba hos oss” säger Go Countrys stationschef Joakim Richardson.